E-mail

info@ortezsaglik.com

Telefon

(0282) 673 69 10

Adres

Alipaşa Mah. 19 Mayıs Cd. No:8 Çorlu/Tekirdağ

Dirsek Bölgesi Plakları

Dirsek Bölgesi Plakları

Dirsek Bölgesi Plakları

Düşük Profilli, Distal Humerus ve Olekranon Plakları

Mayo Klinik Congruent Dirsek Plakları Shawn O’Driscoll, Ph.D., M.D tarafından tasarlanarak ortopedi cerrahlarının dirsek kırıklarını tedavi etme ve yönetme yöntemlerinde devrim yaratmıştır. Dr. O’Driscoll’ ün deneyimleri distal humerus üzerinde ‘’paralel’’ plak yerleştirilmesinin, plağın gücünün standart rekonstrüksiyon plaklarına oranla artırılması ile birleşmesinin erken rehabilitasyon, dirsek fonksiyon ve hareketinin korunmasını sağladığını göstermiştir.

Özellikler

Önceden şekillendirilmiş plaklar cerrahın plakları, hastanın anatomisine uydurmak için bükme ihtiyacını ortadan kaldırır. Kompleks kırıklar için plaklar, dirsek bölgesinin doğal anatomik geometrisini restore etmeye yönelik şablonlar olarak görev yapar.
Dirsek Bölgesinde uç bölgesindeki kilitleme vidalarını, cerrahlar 20 dereceye kadar istediği açıda ayarlayarak uygulama imkânına sahiptir. Bu nedenle cerraha distal fragmanlardaki fiksasyonu artırmaya yönelik bir araç sunarak, hasta için mümkün olan en iyi sonucun elde edilmesini sağlar.
Plaklar iritasyon ve donanımsal çıkıntının azaltılması için düşük profilli bir tasarım sunmaktadır. Plak profili ve vida/plak arayüzü tasarlanırken yumuşak dokular göz önünde bulundurulmuştur. Plaklar periartiküler bölgede incelir ve hexalobe vida başları düşük profilli plaklar içine gizlenir.
Plak kalınlığı kemiğin her bölgesi için optimize edilmiştir. Kalınlığın sürekli olarak değişmesi metafiz/diafiz boyunca gereken yerlerde güç sağlarken sınırlı yumuşak doku kaplamanın sorun oluşturabileceği periartiküler alanlarda düşük profil yapısını sürdürür.
Plak Tipleri

Dirsek bölgesi için bütün plak tipleri vardır ve aşağıdaki özelliklere sahiptir.

Distal Humerus Medial Kilitli Plakları
Distal Humerus Lateral Kilitli Plakları
Distal Humerus Posterolateral Kilitli Plağı
Olekranon Kilitli Plakları
Koronoid Plakları
Düşük Profilli, Radius Başı Plağı

Radius başı kırıklarının tedavi edilebilir olanlarında geleneksel yöntemlerin yetersiz kaldığı durumların tedavisinde kullanım için dizayn edilmiştir.

Özellikler

Mayo Klinik’ten Dr. Shawn O’Driscoll katılımı ile tamamen yeni jenerasyon bir tasarım tekniği ile geliştirilmiştir. Vida konumları daha stabil bir fiksasyon için yeniden yapılandırılmıştır. Anatomik plak şekilleri farklı eğim ve uzunluk seçenekleri ile birlikte sunulur. Set tasarımı yenilenmiştir ve daha az el aletine ihtiyaç duyulmaktadır.

Proksimal bölgede 2.3mm çapında smooth ve threaded özellikte peg vidalar kullanılırken, plağın şaft kısmında 2.7mm veya 3.5mm kilitli ve kilitsiz kortikal vidalar kullanılabilmektedir.
Dar ve geniş proksimal eğimli ve uzun-kısa modelleri ile 4 ayrı seçenek sunulmaktadır.