E-mail

info@ortezsaglik.com

Telefon

(0282) 673 69 10

Adres

Alipaşa Mah. 19 Mayıs Cd. No:8 Çorlu/Tekirdağ

Metatarsal Plaklar

Metatarsal Plaklar

Metatarsal Plaklar

Metatarsal Osteotomi ve Füzyon Plakları 

Ön ve Orta Ayak bölgesi plakları, akut kırıklar ve rekonstrüksiyon amaçlı olarak dizayn edilmiştir. Plaklar, özellikleri gereği, kullanıldıkları kemiğin anatomik geometrisine getirilmesini sağlamaktadır ve bu sayede hastanın normal aktivitelerini getirebilmesine imkan sağlar.

Plakların tasarımı sırasında 2.7 ve 3.5mm kilitli ve kilitsiz kortikal vidalar ile 4.0mm spongioz vidalar kullanılabilmekte ve bunlar plak üzerinde profil artışına sebep olmamaktadır. Plakların kemik anatomisine çok uygun bir yapıya sahip olmasıda, plağın  yumuşak doku iritasyonuna sebep olmamasını sağlar.

Sistem aşağıdaki plak tiplerini içermektedir.

Birinci Metatarsal Osteotomi Plakları
MTP Füzyon Plakları
TMT Plakları
1. Metatarsal Osteotomi Plakları;  Proksimal Metatarsal osteotomilerin K-Teli veya başlı vida ile yapılmasına daha yüksek dayanımlı düşük profilli bir seçenek olarak geliştirilmiştir.

MTP Füzyon Plakları;  Kompresyonlu, Kompresyonsuz ve Revizyon modellerini içermektedir. Kanatsız ve düşük profilli olup alt ekstremite cerrahlarına artrodez için kolay çözümler sunar.

TMT Füzyon Plakları;  1. Tarsometatarsal eklem plağı olup lapidus, lisfranc dislokasyonları ve diğer düzeltme ameliyatlarında kullanıma uygundur.