Telefon

(0282) 673 69 10

Adres

Alipaşa Mah. 19 Mayıs Cd. No:8 Çorlu/Tekirdağ

OttoBock Harmony Sistem Aktif Vakum Dizaltı protezi

OttoBock Harmony Sistem Aktif Vakum Dizaltı protezi

OttoBock Harmony Sistem Aktif Vakum Dizaltı protezi

Harmony aktif bir süspansiyon sistemidir. Bacak protezinin güdükle daha sağlam bağlatısını sağlar. Harmony sistem, güdük ile soket arasındaki tutunmayı özel bir 
vakum sistemiyle (negatif basınç oluşturarak) sağlayarak, kullanıcıya üst düzeyde protezi kontrol ve konfor imkanı verir.

Soketindeki özel dizayn sayesinde dışarıdan gelen baskılar güdüğün her noktasına eşit olarak dağıtılır. Bu da kullanıcının, protezin bacagının bir devamıymış gibi hissetmesini sağlar ve yürüyüş paternini iyileştirir. Harmony gibi aktif vakum sistemleri havanın neredeyse tamamını liner ile soket arasından dışarı pompalar. Sistem kullanıcının aktivite seviyesine ve ihtiyaçlarına uyarlanır. Soket ve protez arasındaki sıkı bağlantıyı sağlamasının yanında, güdük volümünü de dengeler. Sıkı tutuş, protezin kullanımını da olumlu etkiler.

 Harmony sistem P3 mekanik Harmony pompa olarak mevcuttur. Vakum pompasının her adımda adım frekansına ve performansa bağlı düzenlenmesini sağlar. Diz altı amputasyonlar için kullanılır. Elektronik E2 Harmony sistem ise vakumu döngüler halinde sürekli istenilen ayarda tutar. Diz altı ve diz üstü amputasyonlar için eşit derecede uygundur.

 

Farklı, girintili-cıkıntılı güdüklerde bu tutunma, kullanıcıda farkındalık ve eşsiz protez kontrolu sağlar. Soket içi oluşan vakum sürtünmeyi ortadan kaldırarak olası tahrişi engeller. Güdügün her noktasından hissedilen kontak, dolaşıma yardımcı olur. Soket ile ayak parçası arasındaki mekanizma amortisör (yaylanma) ve aynı zamanda rotasyonel hareket özelliğine sahiptir.Teknik özellikleriyle genc-yaslı hemen her hasta profilinde uygulanabilecek dizaltı soket seçeneğidir.