Telefon

(0282) 673 69 10

Adres

Alipaşa Mah. 19 Mayıs Cd. No:8 Çorlu/Tekirdağ

RHEO KNEE 3 Mikro İşlemcili Diz Protezi

RHEO KNEE 3 Mikro İşlemcili Diz Protezi

RHEO KNEE 3 Mikro İşlemcili Diz Protezi

RHEO KNEE, hayatı biraz daha kolaylaştırmaya yönelik birçok gelişme ile birlikte denemiş, test edilmiş ve kanıtlanmış teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Kendi yürüme modellerini kullanıcıya kabul ettirme eğiliminde olan diğer mikro işlemcili dizlerden farklı olarak, bu diz kişinin tercih ettiği yürüme şekline otomatik olarak adapte oluyor.

• Merdivenler, rampalar ve düzgün olmayan zeminde bile tamamen rahat ve güvende olun

• Mutlak kolaylıkla hız ve yön değiştirin

• Dar alanda bile daha doğal hareket edin

• Ne yapacağınızı ve en iyi nasıl hareket edeceğinizi daha az düşünün

• Daha az enerjiyle daha uzun yol kat edin ve aktif bir yaşam tarzını sürdürün

• Topuk yere bastığı andan parmaklar yerden kesilinceye kadar sapasağlam istikrarlı destek

• Mevcut yürüyüş kusurlarını kolayca dengeler

• Küçük adımlar dahil, her adımda stabilite ve özgüven

• Kolay sallanma başlangıcı; hızlı bir tepki için ideal

 

1.       Daha fazla güvenlik ve rahatlık hissi Klinik testlerde kullanılan standart sonuç ölçümlerinden birisi yaygın adıyla L Testi olarak bilinen testtir. İyi bir stabilite ve özgüven göstergesi olarak, teste konu olan kişinin sandalyeden kalkıp L şeklinde bir yol izledikten (hızlı bir yön değişimini kapsar) sonra geri dönüp yeniden sandalyeye oturmasını izleyen süreli bir testtir. Klinik deneylerde, düşük aktif K3 kullanıcılarının %100'ü yeni RHEO KNEE 3 ile, daha aktif kullanıcıların %67'sine göre önemli oranda daha hızlı sürelere ulaşmıştır (p< 0,05). Protez Değerlendirme Anketi (PEQ) deneylerde kullanılan standart bir ölçümdür. Bir dizi soruyla, protez kullanan kişinin kendini ne kadar rahat hissettiği ve özgüven duyduğu algısını derecelendirmesi istenerek kullanıcının rahatı irdelenir. Yeni RHEO KNEE 3, bu kendi kedine raporlama ölçümünün tüm alt ölçeklerinde önemli oranda yüksek puanlar sağlamıştır ve kullanıcılarının %82'si daha üst düzeyde rahatlık yaşamaktır (p<0,05).

2. Daha iyi bir yaşam kalitesi Sağlık açısından iyileşmeler QALY (Kalitece Ayarlanmış Yaşam Yılları) olarak hesaplanabilir; bu araç yaşam kalitesini ve miktarını beş boyuta dayalı olarak ölçer: hareket kabiliyeti, kişisel bakım, sıradan aktiviteler, ağrı/rahatsızlık ve anksiyete/depresyon. Değerlendirme, RHEO KNEE 3'ün beş alanın tümünde ve genel olarak %42 civarında yaşam kalitesini artırma potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir. RHEO KNEE 3, uygun birmaliyetle sağlık sonuçları üzerinde olumlu etki yaratabilir ve edinildiği andan itibaren ikinci yılında maliyet tasarrufu sağlaması beklenebilir.

3. Daha mobil ve daha az yorucu Klinik araştırmacılar, insanların belirli bir süre içinde ne kadar yol alabileceğini test ederken İki Dakikalık Yürüyüş Testi'ni (2MWT) kullanırlar. Kullanıcılar sabit bir alanda aşağı yukarı yürür ve iki dakika içinde kat ettikleri mesafe hesaplanır; mesafedeki artış artan hareket kabiliyeti için bir ölçüt görevi görür. Bu testin yanı sıra, hastanın algıladığı eforun standart bir ölçümü olan BORG Ölçeği kullanılarak hastanın yürüyüşten önce ve sonra sarf ettiği efor değerlendirilmiştir. RHEO KNEE 3 deneylerinde, süreli testte kullanıcıların %83'ünün yürüyüş mesafelerinde artış olmuş ve tüm kullanıcıların %82'si yürüyüşten sonra daha az efor harcadığını hissetmiştir.

4. Sağlık güvencesi RHEO KNEE 3 güvenlik, rahatlık ve hareket kabiliyetindeki iyileşmeleri (yukarıda ele alınan), sağlam uzuvda osteoartrit veya (kronik) bel ağrısı gibi komorbiditelerin olasılığını azaltmaya yardımcı olacak şekilde bir araya getirir. Hareket kabiliyeti risk altındayken ve uzuvlar dengesiz olarak yüklendiğinde bu negtif koşullar baş gösterme eğilimindedir. RHEO KNEE 3 kullanan kişilerin algıladığı rahatlık düzeyindeki büyük artışlar özellikle anlamlıdır

Açık bir arayla mevcut en gelişmiş sistemlerden  olan RHEO KNEE 3 arkasındaki biyonik teknolojinin, duruşun kazara boşalmasına karşı birden fazla güvence barındırması kritik anlarda yarı yolda bırakma olasılığının son derece düşük olduğu anlamına gelir. Ihtiyaç halinde diz ekstansiyon pozisyonunda manuel olarak kilitlenebilir. Yürünen yoldaki tüm bozukluklar otomatik olarak fark edilir ve kullanıcıyı olası tökezlemelere ve düşmelere karşı korumak için duruş desteği sürekli aktif haldedir. RHEOLOGIC workbench yazılımı doğrudan kurulumu garanti eder ve her birey için optimal parametreleri tanımlamaya yardımcı olur. Kullanıcı açısından da aynı derecede basittir. Birkaç adımdan sonra optimum duruş desteği ve inanılmayacak derecede kusursuz sallanma hareketi otomatik olarak gerçekleşmeye başlar. Diz harekete koyulduktan sonra, ikinci bir kez düşünmeye neredeyse hiç gerek kalmaz.